A gdyby tak rzucić wszystko i wskoczyć do sauny...

powoli staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa, jeśli chodzi o domki jednorodzinne. Takie sauny ogrodowe pozwalają na wypoczynek we własnym ogrodzie i wielu ludzi ceni sobie ten niezwykły sposób na relaks, jakim

A gdyby tak rzucić wszystko i wskoczyć do sauny... sauna beczka

Relaks a nowoczesne budownictwo

Obecnie bardzo popularne jest instalowanie na działkach budowlanych różnego rodzaju miejsc wypoczynkowych. Z pewnością należy do nich sauna ogrodowa, która powoli staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa, jeśli chodzi o domki jednorodzinne. Takie sauny ogrodowe pozwalają na wypoczynek we własnym ogrodzie i wielu ludzi ceni sobie ten niezwykły sposób na relaks, jakim jest przebywanie w saunie. Co prawda, inwestycja w tego typu domki ogrodowe jest dość kosztowna biorąc pod uwagę, że podczas budowania większość osób próbuje wyeliminować niepotrzebne koszty. Z drugiej jednak strony taka inwestycja może okazać się tańsza niż regularne wizyty w profesjonalnych saunach.


Często bania ulokowana jest nad rzeką

Bania - rosyjska odmiana sauny. Poza funkcją higieniczną jest ona także miejscem zbiorowych kąpieli będących formą wspólnego spędzania czasu. W dawnej obyczajowości chłopskiej koedukacyjne kąpiele w bani dawały okazję do bliższego poznania się przyszłych małżonków.potrzebny przypis Bania jest też motywem wierzeń ludowych, jako miejsce, w którym mogło dochodzić do kontaktu człowieka z demonami. Często bania ulokowana jest nad rzeką lub jeziorem, co ułatwia kąpiele w zimnej wodzie po wyjściu z niej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)


Najczęściej mieści się w drewnianym domku

Najczęściej mieści się w drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem. Nagrzewa się na nim kamienie.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z miodem lub innymi dodatkami. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłoszcze się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowymi lub jałowcowymi). W bani przebywa się do czasu, aż ma się już ochotę wyjść. Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_(łaźnia)



© 2019 http://blys.com.pl/