Jak naleźć dobrego dentystę?

występujące w różnym natężeniu i w odpowiedzi na szereg czynników bólogennych. Bóle zębów wywoływane są przez różne bodźce bólowe ? mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczny ? które uaktywniają receptory bólowe (nocyceptory) n

Jak naleźć dobrego dentystę?

Wikipedia - o bólu zębów

Bóle zębów ? subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalne odczucie sprawiające dyskomfort w okolicach szczęki i twarzy (ból odbierany przez nerw trójdzielny), występujące w różnym natężeniu i w odpowiedzi na szereg czynników bólogennych. Bóle zębów wywoływane są przez różne bodźce bólowe ? mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczny ? które uaktywniają receptory bólowe (nocyceptory) na zakończeniach nerwowych, a te wysyłają impulsy bólowe do mózgu odbierane przez organizm jako niemiłe odczucie w miejscu będącym ośrodkiem bólu. Najczęściej pojawia się on wskutek zapalenia miazgi zęba, której unerwienie jest bardzo bogate, a pobudzanie zakończeń czuciowych miazgi to główne źródło bólu zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w


Ceny zabiegów stomatologicznych

Niektórzy pacjenci lubią korzystać z prywatnych zabiegów stomatologicznych. Dzieje się tak wówczas, gdy zależy im na czasie lub posiadają nietypowe problemy stomatologiczne. Dlatego nie przejmują się tym, jakie koszty będą związane z przeprowadzanym zabiegiem stomatologicznym. Tymczasem trzeba przyznać, że ceny zabiegów stomatologicznych mogą być bardzo różne. Zależą one od tego, jakie środki będą używane podczas przeprowadzania zabiegów stomatologicznych oraz od tego, jak długo będą one trwały. Dlatego największą popularnością wśród osób korzystających z prywatnych zabiegów stomatologicznych cieszą się niewielkie zabiegi polegające na leczeniu zwykłym oraz szybkiej ekstrakcji zęba. Poza tym z prywatnych gabinetów stomatologicznych korzystają osoby, u których mają zostać wstawione protezy zębowe.


Co zrobić, żeby nie bolały zęby?

W celu maksymalnego ograniczenia wystąpienia bólów zębów na tle zmian w obrębie tkanki twardej i stanów chorobowych miazgi należy:

dbać o higienę jamy ustnej:
przynajmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą zawierającą fluor;
delikatnie szczotkować dziąsła i język;
przestrzenie międzyzębowe czyścić nicią dentystyczną;
stosować płyn do higieny jamy ustnej;
ograniczyć spożycie produktów zawierających cukier;
stosować dietę bogatą w wapń;
spożywać duże ilości wody w celu wspomagania procesu produkcji śliny;
regularnie kontrolować stan uzębienia u dentysty:
raz na 12-24 miesiące ? osoby bez problemów z zębami i jamą ustną;
co 6 miesięcy ? dzieci (w celu szybszego wykrycia ewentualnych zmian);
przeprowadzać czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
w razie potrzeby stosować zalecone przez lekarza kuracje fluoryzacyjne.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w#Profilaktyka



© 2019 http://blys.com.pl/