Krótko o pogotowiach komputerowych

ycznaSporo serwisów komputerowych oferuje także obsługę informatyczna dla firm. Usługa ta polega na opiece nad wszystkim co jest związane z informatyką w danej firmie. Często jest to serwer danych, linie telefoniczne, VoIP, sprzęt

Krótko o pogotowiach komputerowych Sprzęt komputerowy się psuje, niestety często w najgorszej chwili. Zazwyczaj nie ma wyjścia i musimy wzywać , żeby go naprawić. Krótko właśnie o serwisach.

Opieka informatyczna

Sporo serwisów komputerowych oferuje także obsługę informatyczna dla firm. Usługa ta polega na opiece nad wszystkim co jest związane z informatyką w danej firmie. Często jest to serwer danych, linie telefoniczne, VoIP, sprzęt komputerowy i drukarki. Opieka informatyka może być realizowana w formie stałego zatrudnienia lub usługi abonamentowej z określona liczba reakcji na dany miesiąc.

Niezależnie od modelu pomocy informatyka musi on znać się na rozwiązaniach zastosowanych w danej firmie. Ogólnie jest to usługa potrzebna w firmach różnej wielkości. A specjalista znający sie na rzeczy szybko pomoże w razie awarii.


Naprawić, czy kupić nowy?

Naprawa komputera bardzo często się opłaca. Zdarzają się takie awarie, że trudno stwierdzić co się tak naprawdę zepsuło. Jedną z częstszych problemow jest to, że komputer lub laptop się nie włącza. Przyczyną może być praktycznie wszystko - od banalnych problemów z zasilaczem, po poważne usterki na płycie głównej. Dlatego warto zanieść sprzęt do serwisu, ponieważ usterka może być banalna i niedroga w naprawie. Nawet jeśli nie mamy już gwarancji, ale za to nasz komputer sprawuje się jeszcze całkiem dobrze, to warto go serwisować,


Krótka historia laptopa

Początkowo istniał umowny podział komputerów przenośnych pomiędzy laptop (większy i cięższy rodzaj komputera, który wymagał do działania zewnętrznego zasilania) oraz notebook (wymowa /'n??tb?k/, mniejszy rodzaj komputera, łatwy do przenoszenia i posiadający własne źródło zasilania ? pierwotnie rozmiarów notatnika formatu A4, stąd nazwa). W chwili obecnej obydwa te określenia funkcjonują wymiennie.

Pierwszym, jeszcze wizjonerskim urządzeniem z tej kategorii, był DYNABOOK. Jego projekt stworzył Alan Kay w laboratoriach Xerox Parc12.

Pierwszym oferowanym komercyjnie laptopem, który mieścił się w torbie, był Grid Compass Computer 1109. W roku 1979 zaprojektował go William Moggridge dla Grid Systems Corporation. Komputer ten był używany w programie NASA dotyczącym promów kosmicznych we wczesnych latach 80. Komputer miał 340 kB RAM, obudowę ze stopu magnezu oraz podświetlany wyświetlacz. W USA kosztował 8000-10000 USD. Urządzenie nie było kompatybilne z IBM PC, dlatego przegrało wojnę na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajdują się laptopy kompatybilne z architekturą Intel x86, z procesorami Intela, VIA i AMD. Układy x86 stosowane są również w notebookach Apple. Inne architektury wykorzystywane są sporadycznie: IBM w serii RS/6000 oraz Apple (do 2006 r.) używało układów PowerPC. Na rynku netbooków, mniejszych kuzynów laptopów, pojawiają się też urządzenia z procesorami ARM.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop#Historia



© 2019 http://blys.com.pl/