Lato, upały - klimatyzacja

y wykonać pomiary o odpowiedniej porze roku, kiedy budynek jest ogrzewany - wtedy dopiero można zlokalizować wszystkie tzw. mosty termiczne. Co to są mosty termiczne? Są to te elementy budynku, którymi ucieka ciepło, często ten pr

Lato, upały - klimatyzacja konserwacja central wentylacyjnych

Mosty termiczne - jak je znaleźć?

W audycie energetycznym budynków kamery termowizyjne odgrywają najważniejsza rolę. Trzeba pamiętać, że aby audyt był miarodajny należy wykonać pomiary o odpowiedniej porze roku, kiedy budynek jest ogrzewany - wtedy dopiero można zlokalizować wszystkie tzw. mosty termiczne. Co to są mosty termiczne? Są to te elementy budynku, którymi ucieka ciepło, często ten problem jest spowodowany wadliwą konstrukcją, jednak najczęściej powodem jest brak termoizolacji. Brak mostów termicznych to niskie zapotrzebowanie energetyczne, co z kolei oznacza znacznie mniejsze wydatki na ogrzewanie. Biorąc pod uwagę, że ceny energii z każdym rokiem są coraz wyższe, warto zainwestować w doprowadzenie domu do standardu energooszczędnego.


Potrzeba klimatyzacji

Jak większość z Was pewnie wie, w Polsce mamy coraz wyższe temperatury latem, a co za tym idzie w naszych domach i mieszkaniach temperatura osiąga nieznośnie wysoki poziom. Dlatego coraz więcej osób inwestuje w klimatyzatory.

Taka inwestycja może nie zwróci się bezpośrednio, ale zwiększymy swój komfort i dobre samopoczucie, a co za tym idzie nasza produktywność wzrośnie i nie będziemy się tak źle czuć w upały. Ponadto klimatyzacja wcale nie jest aż taka droga- wystarczy bowiem już 500zł, aby kupić mały i wydajny klimatyzator wolno stojący. W sam raz do ochłodzenia jednego średniej wielkości pokoju.


Niskie obroty mają jeszcze inne zalety:

Jest ściśle związany z prędkością obrotową wentylatora, a więc i przepływem powietrza oraz zastosowanym typem łożyska. Większość wentylatorów ma konwencjonalne łopatki, opracowane do dużych prędkości obrotowych, które wytwarzają duży strumień powietrza, ale i jednocześnie duży hałas (zob. dB). Żeby go obniżyć, wystarczy zmniejszyć prędkość obrotową, co jednakże powoduje również zmniejszenie przepływu powietrza. Głośną pracę wentylatora można częściowo zniwelować odpowiednio zwiększając jego rozmiar i liczbę łopatek (zwykle siedem lub jedenaście), dzięki czemu przy niskich obrotach można uzyskać zadowalającą jego wydajność. Niskie obroty mają jeszcze inne zalety: łożysko mniej hałasuje i mniej się zużywa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator



© 2019 http://blys.com.pl/