Małe dzieci i niemowlęta, czego potrzebują

ługiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką. Współcześnie becikiem nazy

Małe dzieci i niemowlęta, czego potrzebują

Z Wikipedii o beciku

Becik ? rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Klasyczny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.

Współcześnie becikiem nazywany jest też tzw. rożek, otulacz ? kawałek kwadratowego lub trójkątnego, niekiedy usztywnianego kocyka, w który owija się niemowlę. Może służyć jako kocyk lub mata do zabawy. Ułatwia trzymanie dziecka. Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed chłodem i przewianiem. Zapewnia bezpieczeństwo maluchowi zaraz po narodzinach - czuje się w nim, jak w łonie matki, zwinięte, skulone.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik


Chusty do noszenia dzieci. Cytat z Wikipedii

Chusty dzielą się na:

chusty wiązane ? długość od 2,5 do 5,4 metra (szerokość około 70 cm) ? zawiązane w odpowiedni sposób wokół noszącego dają najwięcej możliwości ułożenia dziecka: od pozycji leżących, poprzez pionowe "brzuchem do brzucha" z przodu, na biodrze lub na plecach ? najczęściej rozkładają ciężar noszonego dziecka na oba ramiona i plecy noszącego. Ten typ chusty dzielimy również pod względem użytej tkaniny: chusty tkane lub elastyczne. Te drugie polecane są dla najmniejszych dzieci i najmniej wprawnych w wiązaniu opiekunów.

chusty kółkowe ? chusty zakładane na jedno ramię, jeden koniec materiału zakończony jest specjalnymi kołkami, drugi przepleciony przez nie na zasadzie paska, co pozwala regulować obwód chusty ? możemy nosić noworodka na leżąco z przodu, większe dzieci na biodrze w pionie, starsze także na plecach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chusta_do_noszenia_dzieci


Łóżko rodzinne - Wikipedia

Spanie z niemowlęciem zwiększa szanse jego przeżycia (zwłaszcza w połączeniu z karmieniem piersią), gdyż chroni przed śmiercią łóżeczkową. Poza tym, spanie razem sprzyja nawiązywaniu więzi z dzieckiem, pozwala rodzicom lepiej się wyspać i ułatwia karmienie piersią (starsze niemowlęta mogą wtedy pić z piersi w nocy bez budzenia matki). Nocne karmienie, z kolei, ma wpływ na płodność matki (patrz metoda LAM).

Poziom hormonów stresowych jest niższy u matek i dzieci, które śpią razem. Dotyczy to zwłaszcza równowagi kortyzolu, którego odpowiedni poziom jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka.

W badaniach na zwierzętach stwierdzono, że młode szczury, które pozostawały blisko matek, miały wyższy poziom hormonu wzrostu i bardziej prawidłowy poziom aktywności enzymów mózgowych i serca

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Łóżko_rodzinne



© 2019 http://blys.com.pl/