O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

atwych sposobów. Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Oszczędzanie się opłaca

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest kilka łatwych sposobów.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, czy też może woda ucieka do muszli cały czas? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go wymienić samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nowy sanitariat.

Istotna jest także sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Konstrukcja domu szkieletowego

Budowa polega na łączeniu desek w tarcze ścian gwoździami lub przy użyciu specjalnych złączy metalowych a następnie ustawienie ścian w pionie.

Wyróżnia się dwa podstawowe typy konstrukcji ze względu na sposób mocowania stropu:

konstrukcja platformowa ? na oczepach stojących ścian układa się deski stanowiące żebra stropu, a na nich podłogę z desek lub, częściej płyt. Ściany wyższej kondygnacji lub stropodach konstruuje się korzystając z podłogi jako platformy roboczej.
konstrukcja balonowa, gdzie stropy zawiesza się na słupach ścian, których wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji (przeważnie półtora w budynkach parterowych z poddaszem użytkowym).
Gotową konstrukcję usztywnia się płytą OSB/3, następnie dodatkowo ociepla (przeważnie wełną mineralną wkładaną między ruszt podtrzymujący warstwę elewacyjną) i przykrywa elewacją drewnianą, z sidingu lub tynku cienkowarstwowego.

Przestrzenie wewnątrz ścian wypełnia się materiałem termoizolacyjnym (wełna szklana, wełna mineralna, lub inne). Od strony wewnętrznej instaluje się warstwę paroizolacyjną i wykończenie wewnętrzne (płyta gipsowo-kartonowa).

Drewno, z którego wykonuje się szkielet powinno być czterostronnie strugane oraz suszone w temperaturze przekraczającej 67 stopni Celsjusza lub impregnowane. Struganie i suszenie drewna pozwala zrezygnować z impregnacji chemicznej większości elementów.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany


Woda z kranu - nadaje się do picia?

Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do spożywania. Oczywiście, że się nadaje - MUSI spełniać określone wymagania i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - zdarza się, że ma lepszy skład (więcej minerałów) niż woda z butelki. Co prawda to zależy od regionu Polski, z tego powodu trzeba sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda w butelce. NIESTETY NIE. Większość wody butelkowanej ma zbyt małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Jak pisałam wyżej - czasami woda z kranu ma lepszy skład. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Warto sprawdzać etykiety.



© 2019 http://blys.com.pl/