O salonach urody i zabiegach kosmetycznych

kcyjnie wyglądać, możemy przyciągać do siebie osoby, które i nam się podobają. Dlatego chcemy dbać o urodę, odwiedzamy salony kosmetyczne, fryzjera, masażystę i innych specjalistów, dzięki którym możemy upiększyć swoje ciało i poc

O salonach urody i zabiegach kosmetycznych

Atrakcyjny wygląd to nie wszystko

Dla większości z nas dbanie o urodę to niezwykle istotna część naszego życia. Mamy świadomość, że to właśnie dzięki temu, że będziemy atrakcyjnie wyglądać, możemy przyciągać do siebie osoby, które i nam się podobają. Dlatego chcemy dbać o urodę, odwiedzamy salony kosmetyczne, fryzjera, masażystę i innych specjalistów, dzięki którym możemy upiększyć swoje ciało i poczuć się atrakcyjnie. Ale warto pamiętać, że sama uroda niewiele zmieni, jeśli nie będziemy dobrze czuć się w swojej skórze, jeśli nie będziemy pewni siebie, jeśli nie będziemy mieć dobrego samopoczucia. Podstawą atrakcyjności są właśnie te kwestie więc warto przywiązywać do nich równie dużą uwagę.


Dermatologia - cytat z Wikipedii

Dermatologia (gr. derma - skóra) ? dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy lub rumień guzowaty).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia


Historia dermatologii

Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://blys.com.pl/